A reformáció 500. évfordulója

A reformáció 500. évfordulója jó alkalom volt átgondolni, hogy mely területeken van szüksége óvodánknak a megújulásra, mi módon élhetjük meg hitünket.

A reformáció 500. évfordulója - Örömhír Óvoda VeszprémA következő célokat tűztük ki:
– A keddi áhítatokon megismert igék elmélyítése a hét további napjain.
– A gyermekeknek szóló keresztyén dalok válogatása, összegyűjtése.
– Kápolna kialakítása, mely lehetőséget ad gyermekeknek, nevelőknek, szülőknek egyaránt az elcsendesedésre, Istennel való találkozásra.
– A csoportokban bibliasarok kialakítása, ahonnét a gyermekek levehetik a nekik szóló bibliai kiadványokat.
– A reggeli beszélgetések és a bibliakör alkalmain biztatjuk gyermekeinket imádságaik megfogalmazására.

A reformáció 500. évfordulója - Örömhír Óvoda VeszprémReményeink szerint ünnepi alkalmunk is tükrözte e szándékunkat. Biblia kiállításunk, a reformáció korának hangulatát felidéző koncert, az interaktív játékok mind közvetítették gyermeknek, felnőttnek egyaránt Isten szavát. Szemerei János a Nyugati /Dunántúli/ Evangélikus Egyházkerület Püspöke a kápolna megáldó istentiszteleten az 1Sám 3 bibliai igén keresztül megerősített bennünket abban a hitünkben, hogy Isten mindannyiunkhoz, gyermekekhez és felnőttekhez egyaránt szól.
Köszönjük mindenkinek a segítségét, aki hozzájárult e délután eseményeihez.